Nová práce

24. července 2018 v 16:28 | Sloní pírko |  Ze sloního života


30.6.2018 jsem byla poslední den ve své minulé práci. Měla jsem pozici jako Back Office Specialist. Zní to až vznešeně, ale zjednodušeně řečeno šlo o schvalování půjček u nebankovní společnosti. Chodila jsem tam ráda kvůli Luně, ale pak se naše přátelství rozpadlo a nestalo to tam za nic (viz. Všechno zlé je pro něco dobré). Rozhodla jsem se tedy po roce, že je čas na změnu.

Ginger mi dala typ, že u nich ve firmě hledají novou kolegyni na podobnou pozici v administrativě, jako tam dělá ona. Zaslala jsem jim životopis a po pár dnech přišla pozvánka na pohovor.

Na pohovoru se mnou mluvila žena asi kolem čtyřiceti let s přísným výrazem. Součástí pohovoru byla i zkouška v angličtině, na kterou jsem nebyla vůbec připravená. Touhle zkouškou bych nemohla projít ani kdybych chtěla a úplně jsem to podělala. Paní se podívala do mého životopisu a řekla, že je vidět, že mě ta administrativa nebaví, když jsem nikde nevydržela pracovat déle než jeden rok. Měla naprostou pravdu. Uhodila hřebík na hlavičku. Došlo mi, že jestli mám být někdy šťastná po pracovní stránce, tak musím dělat jedině v oboru fotografie. Fotografii jsem vystudovala na střední škole a do dnes mi zůstala koníčkem, který mě nesmírně baví.

Odešla jsem domů s myšlenkou, že si budu hledat práci v oboru fotografie a najdu ji, i kdyby to mělo trvat třeba celý rok. Tam co jsem pracovala jsem to zrovna nemilovala, ale nedá se říct, že bych to tam nesnášela, tak jsem se rozhodla tam zatím zůstat.

Doma jsem zadala na jobs.cz hledání pozice Fotograf. Vykouklo na mě jen pár nabídek z čehož mě jedna zaujala. V inzerátu se psalo, že hledají fotoprodukční do časopisu. Napadlo mě, že na to nemám a nikdy by mě nevzali, ale pro "srandu" jsem tam ten životopis poslala, protože druhý den už končila platnost inzerátu. Světe div se, ale oni mě pozvali na pohovor.

Pohovor se konal 25.5.2018 na moje narozeniny. Vedla ho se mnou tehdy moje budoucí šéfová a paní z HR oddělení. Po několika dotazech k mému životopisu mi řekli, že mi dají malí test. Odvedly mě do 3tího patra vedlejší budovy, než se konal pohovor a posadily mě k počítači. Dostala jsem do ruky dva články, ke kterým jsem měla najít fotografie. Dala jsem si s výběrem záležet a pak jsem svou práci ještě obhájila. Poděkovaly mi a doprovodily mě ke dveřím. Měla jsem z toho dobrý pocit, ale nechtěla jsem se na to moc upínat, protože jsem nerada zklamaná.

Myslím, že to bylo pondělí nebo úterý, to už nevím, kdy mi zazvonil telefon a moje šéfová mi v telefonu oznámila, že si mě vybrali. Měla jsem neskutečnou radost. Tak se to stalo! Necelý měsíc po mém rozhodnutí odejít z práce jsem dostala první šanci pracovat v oboru fotografie.

A tak jsem teď tady a dělám pozici fotoprodukční v poměrně známém časopisu, ale ne žádný bulvár. Zvedlo mi to sebevědomí a jsem šťastná, že už i ten název pozice zní, že něco znamenám a nejsem jen jedna ovečka z provozu firmy. Držte mi tedy palce ať zvládnu zkušební dobu a vydržím tu co nejdéle. Tenhle sen se mi splnil asi až po pěti letech, co si to přeju, ale splnil! Buďte na svá přání trpělivý. Jednou to přijde!

Vaše Fotoprodukční Sloní pírko
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Unavená matka Unavená matka | 26. července 2018 v 21:51 | Reagovat

Děkuji, velmi nadějný článek, jsem právě zrovna také  procesu změny pracovní pozice a obíhám konkurzy

2 Josef Hrda Josef Hrda | Web | 26. července 2018 v 23:51 | Reagovat

Držím palce při hledání práce. U nás zakládáme firmy na www.zalozeni.cz a sehnat zaměstnance je taky někdy peklo, věř mi

3 ceskamoda ceskamoda | Web | 27. července 2018 v 13:47 | Reagovat

Zajímavý článek, určitě má něco do sebe.

4 nudistka nudistka | Web | 29. července 2018 v 13:22 | Reagovat

Upřímně gratuluju, jsem nadšená i za tebe. :)

5 slonipirko slonipirko | 30. července 2018 v 11:43 | Reagovat

Jsem ráda, že má článek u vás takový ohas :). Děkuji!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama