Listopad 2017

A 17 jim bylo let

26. listopadu 2017 v 12:53 | Sloní pírko |  Ze sloního života
A 17 jim bylo let

Ráda bych se tu s Vámi podělila o dopis, který bych ráda věnovala své první velké lásce. Bylo nám něco kolem sedmnácti let, když se tenhle dvouletý příběh tvořil. Je tomu už nějaký ten pátek od doby co to skončilo, ale ve mně to svým způsobem žije dál, a chtěla jsem ze sebe vypsat ty myšlenky a pocity co si sebou ve zlomeném srdci vleču. Taky mi dovolte se tu trochu pro něj rozepsat, i když si to možná nikdy nepřečte.

Drahý Berný,

Drahý.. to je přesně to slovo, které vystihuje to, co jsi pro mě v životě znamenal a znamenáš. Jsi to nejdražší, co jsem v životě dostala s ohledem na lásku i na bolest, kterou mi způsobil tvůj odchod z mého života. Nevím kolik už jsem podobných textů k tématu tebe a mě napsala a hned vzápětí smazala, ale tenhle už bych chtěla ponechat. Nevím sice, jestli k tobě někdo dojde nebo ne, ale ráda budu žít, alespoň s nadějí, že si k tobě tenhle text najde cestu v tomhle kyber-světě a ty tak budeš vědět, co jsem tehdy cítila a to co s odstupem času cítím teď. Potřebuji to dostat ven, a tak tedy do toho!
Nebudu se tu rozepisovat o tom, jaký náš vztah byl a jak jsme se seznámili, nebo jaká to byla pohádka, tuhle pohádku jsi ty četl úplně stejně jako já a psali jsme její stránky spolu i když každý někdy sám za sebe.

Jako každá pohádka jednou končí, tak i ty jsi rozhodl o konci našeho příběhu. Já měla sice představu o dlouhém románu, ale ty jsi rozhodl, že z nás uděláš jen krátkou povídku. Nevím, jestli za to může vyprchání zamilovanosti, což jsi mi jako důvod řekl ty, nebo jestli jsme byli oba dva moc odlišní. Možná za to může tak trochu obojí, ale zamilovanost přešla bohužel jen jednoho z nás.

Tvůj odchod z mého života byla opravdu jedna z nejtěžších věcí, kterou jsem si v životě prošla a mám-li být upřímná, tak z toho ještě pořád nejsem venku, i když už je to několik let. Stále, když se mi v životě stane něco zlého nebo dobrého, tak ty jsi ten, komu bych nejraději zavolala. Vím, máš už svůj život, svůj byt a svou přítelkyni, ale přes to všechno vím, že kdyby-jsi se ukázal u mých dveří, klidně beze slov, tak ti skočím kolem krku. Říká se, že stará láska nerezaví, u mě to platí dvojnásob.

Víš, jak se říká, že když je člověk opilej, neměl by do ruky brát telefon, protože pak má potřebu volat a psát všem možnejm, ale i nemožnejm lidem? Hádej, jaké číslo já vyťukávám na mobilu jako první…sice tvůj kontakt nemám ani uložený v telefonu, ale jestli v životě něco nezapomenu, tak je to tvé číslo. Stejně nikdy nemám dost odvahy zavolat, ale dělám to poměrně často.
Po našem rozchodu jsem stále věřila, že se vrátíš a budeme stejní jako Carrie a Pan Božský v Sexu ve městě, čekala jsem na tebe rok a půl, ale ty už jsi byl dávno někde jinde, nejen myšlenkou, ale i v životě a já pořád stála na tom stejném nádraží a čekala na vlak, který už mi dávno ujel.

Nevím, jestli jsi byl skutečně ten praví a já to jednoduše pokazila, ale to už se asi nikdy nedozvím. Jedno vím, ale určitě, jsem šťastná, že jsem měla tuhle příležitost a prožila tu snad nejkrásnější první lásku, kterou prožít jde. Vážím si toho, že jsme si své snad úplně každé poprvé přitom dospívání prožili spolu, bylo to opravdu krásné a já na to nikdy nezapomenu.

Marně hledám něco, jak tenhle dopis shrnout, ale nevím ani pořádně, co jsem tím chtěla říct. Potřebovala jsem to ze sebe zkrátka nějak dostat ven a tak to píšu, jak mi to jde na jazyk. Napíšu, snad jen velké DĚKUJI! Vážím si téhle pohádky, i když to není velký román, ale tahle malá pohádka je jen naše a zůstane v nás obou napořád. Teď už záleží jen na nás samotných, jak se sami v sobě zpětně na tenhle příběh díváme na to, co nám to dalo a vzalo. Doufám, že se jednou zase po těch letech náhodou potkáme a podíváme se jeden na druhého a třeba se na sebe jen usmějeme beze slov a budeme zkrátka vědět.

Dovol mi poslední otázku, znáš píseň Hello od Adele? Jestli ne, tak si ji pusť. Pomůže ti pochopit to, co jsem cítila a částečně ještě stále cítím i po těch letech.

Měj se krásně, ať už jsi kdekoliv.

Tvůj?

Ájákus